KAESER - Strojársky veľtrh Nitra - máj 2013.

 
 
 
0.jpg 1.jpg 2.jpg
 
 
 
 

KAESER - Strojársky veľtrh Nitra - máj 2013.

Spoločnosť Air Consulting, ako zmluvný partner popredného svetového výrobcu kompresorov a príslušenstva, firmy KAESER KOMPRESSOREN predstavila na tohtoročnom strojárskom veľtrhu v Nitre niekoľko zaujímavých noviniek. Strojársky veľtrh v Nitre sa uskutočnil cca mesiac po Hannoverskom veľtrhu, a tým pádom všetky technické novinky, inovácie boli k dispozícií verejnosti aj na slovenskom trhu.

Nie všetky novinky sa však z priestorových dôvodov zmestili na výstavný stánok, ale návštevníci, ktorí prišli na veľtrh si odniesli so stánku množstvo technických informácií. V oblasti skrutkových kompresorov pozornosť pútali nové modely typovej rady ASD, BSD s množstvom energeticky úsporných detailov, ako je napr. používanie elektromotorov kategórie IE4 (Super-Premium-Efficiency-Motor), ktoré sú toho času zabudované exkluzívne iba v kompresoroch Kaeser, ďalej s inovovaným riadiacim systémom, ktorý navyše priamo riadi a kontroluje prevádzkovú teplotu zariadenia tak, aby sa optimalizovali parametre pri kompresii a kompresor pracoval čo najefektívnejšom režime a šetril tak elektrickú energiu.

Čo sa týka piestových kompresorov, treba spomenúť novú konštrukciu vysokotlakových dotláčacích kompresorov do 45bar už s riadiacim systémom Sigma Control II. V oblasti dúchadiel sú novinkami dúchadlá rady BBC a FBC. Tieto sú taktiež štandardne vybavené riadiacim systémom Sigma Control II s optimalizovaným softvérom špeciálne vyvinutým pre rootzové dúchadlá.

Ešte sa vrátime k 800m2 výstavnej plochy KAESER KOMPRESSOREN v Hannoveri, kde si veľkú pozornosť vyslúžili aj nové sušiče stlačeného vzduchu, konkrétne úplne nová konštrukcia úsporného (gelového) kondenzačného sušiča Secotec TF, ktorá bola nominovaná na cenu Hermes Award. Inovovaný sušič prevedenia Hybritec dostal vylepšené plnoautomatické dvojúrovňové riadenie a klasický rotačný sušič sa predstavil v novej konštrukcií s nízkou tlakovou stratou s podstatne stabilnejšou hodnotou rosného bodu, ako predošlé typy. To sú základné informácie o novinkách, ostatné informácie nájdete na webových stránkach Kaeser.sk, alebo kaeser.de.

Text: Ing. Roman Potrok
Tel: 02 / 40202080   www.kaeser.sk