Sušenie, filtrácia, kondenzát

 
 
 
0.jpg 1.jpg 2.jpg
 
 
 
 

Sušenie, filtrácia, odvod a spracovanie kondenzátu

V programe máme kompletnú ponuku kondenzačných sušičov, adsorpčných sušičov, hybridných a membránových sušičov. Ďalej zabezpečujeme kompletnú ponuku nízkotlakových a vysokotlakových filtrov, odvádzačov a separátorov kondenzátu. Spolupracujeme s firmami KAESER, ESPX Hankison, JORC.
Najpredávanejšie sú úsporné sušiče SECOTEC od firmy KAESER, ktoré majú jednoduchú konštrukciu, nemajú spätný ventil horúcich plynov a bez problémov sa prispôsobia aktuálnemu prietoku stlačeného vzduch  v rozmedzi od 0 do 100 % a výrazným spôsobom šetria elektrickú energiu.
Pre veľké kompresorové stanice sa v poslednom období stali veľmi populárnymi hybridné sušiče od firmy SPX Hankison, s potenciálom úspor energie nad 50 %. Veľmi dobre sa prispôsobujú aktuálnemu prietoku stlačeného vzduchu a okolitým podmienkam (leto/zima). S tymto výrobcom spolupracujeme 16 rokov.
Veľmi dobré skúsenosti v oblasti odvodu a separácii kondenzátu máme s firmou JORC. Firma má v ponuke paletu zariadení, ktoré zabraňujú stratám pri nehospodárnom využívaní stlačeného vzduchu, ako sú monitorovacie elementy, mechanické a elektrické odpúšťače kondenzátu, časovo programovaťeľné uzatváracie armatúry s možnosťou dialkového ovladania, a pod.