Teória a prax

 
 
 
0.jpg 1.jpg 2.jpg
 
 
 
 

Rozšírený rad suchobežných kompresorov

Je pre Kaeser potešením, že môže predstaviť najnovšiu radu svojich suchobežných skrutkových kompresorov série CSG-2. Tieto dvojstupňové zariadenia sú dostupné už aj vo výkonnostných triedach od 37 do 90 kW a poskytujú prietokové množstvá stlačeného vzduchu od 4,8 do 12,7 m3/min pri tlakoch v rozmedzí od 4 do 10 bar. Spolu s existujúcimi modelmi DSG-2 a FSG-2 pokrývajú suchobežné kompresory od firmy Kaeser výkonovú oblasť od 4,8 do 50 m3/min, prípadne až 51,8 m3/min v prevedení s frekvenčným meničom.

Celý článok...
 

Alfa a Omega dúchadiel

Dvanásť rokov do „tucta“ dúchadiel KAESER, radu Compact potvrdilo správnosť myšlienky „inteligent inside“, pomocou ktorej uviedla firma KAESER v roku 2000 ako prvá na trh dúchadlo s tzv. bočným usporiadaním, pre výkony od 8 do 40 m3/min pre pretlak 1 000 mbar a podtlak 500 mbar, teda od 5,5 do 75 kW.  
Vo vyhotovení Compact sú pojmy ako Efektivita – Ergonómia – Ekológia spolu zviazané ako „trojkrídlo rotačného piestu“.

Celý článok...
 

Kľúč k vyššej účinnosti - SIGMA AIR MANAGER

Kompresorová stanica ako celok je súborom viacerých zariadení na výrobu a úpravu stlačeného vzduchu, ako aj na odvod a spracovanie kondenzátu. Ak sa má stať z používateľa aj dobrý hospodár, musí pod drobnohľad dostať aj samotnú efektivitu výroby stlačeného vzduchu. Používateľ nemá byť ten, ktorý sleduje, programuje, zadáva priority a nastavuje „tímovú spoluprácu“ kompresorov. Práve naopak, ak má byť systém jednoduchý a funkčný, musí byť adaptabilný, prehľadný a sprevádzkovaný systémom „Plug and Play“.

Celý článok...
 

Skrutkové kompresory rady CSD / CSDX

Efektívnosť v kvalite KAESER – v každom smere ptredstavuju skrutkové kompresory rady CSD / CSDX - štvornásobná úspora.

Celý článok...
 

Systém stlačeného vzduchu a jeho použitie v stavebníctve

Neobmedzené dodávky stlačeného vzduchu, vďaka ktorým možno pracovať s pneumatickým stavebným náradím aj v ťažko dostupných oblastiach a zložitých pomeroch, umožňujú stavebné kompresory. Sú hospodárne a majú mnohostranné využitie. Najnovšie modely majú zabudovaný generátor, ktorý je optimálnym zdrojom elektrického prúdu. V minulosti sa kompresory vyznačovali vysokou hlučnosťou. V súčasnosti ide o tiché zariadenia, sé­riovo veľmi dobre odhlučnené, a to v súlade s požiadavkami normy EHS 84/533/EHS. Stačí si len správne vybrať.

Celý článok...
 

Stlačený vzduch v dvojitom balení

Priestorovo nenáročný tandem od firmy Kaeser je možno na prvý pohľad nekonvenčná myšlienka. V skutočnosti tento koncept zariadenia na výrobu stlačeného vzduchu v množstve až 5 000 m3/h potrebuje len 10 m2 zastavanej plochy.

Celý článok...
 

Mobilné kompresory KAESER

Využitie stlačeného vzduchu, ako formy energie v oblasti stavebníctva má v posledných rokoch výrazný stúpajúci charakter. Dôvodom je nielen nárast objemu prác v tejto oblasti, ale aj používanie nových technológií. Tieto technológie vyžadujú nie len zlepšenie kvalitatívnych parametrov stlačeného vzduchu, ako je zbytkový obsah oleja, vlhkosť, teplota, veľkosť prachových častíc, ale aj parametrov vplývajúcich na okolité prostredie, ako je množstvo CO2 vo výfukových plynoch, hlučnosť kompresora, prevádzkyschopnosť od -25 °C do +50 °C. Firma KAESER Kompressoren so sídlom v Nemeckom meste Coburg pre rok 2011 inovovala tretinu mobilných kompresorov vo všetkých veľkostných a typových radách.

Celý článok...
 

Kompresorová stanica v PORSCHE - zefektívnenie výroby stlačeného vzduchu

Tradícia a kvalita výrobkov nemeckej spoločnosti Porsche AG je dôvodom, prečo sa jej automobily  predávajú prakticky samé. Aby kontinuita tejto filozofie zostala i naďalej zachovaná, je potrebné zabezpečiť efektívnosť výrobných prostriedkov.

Celý článok...